Kodėl siurblius reikia keisti?

Priežaščių yra daug …

Akivaizdžiausia priežastis aišku yra seno siurblio gedimas, tačiau yra ir kitos priežastys galinčios paskatiti seno siurblio keitimą. Tai gali būti:
  • Senas siurblys nebetenkina sistemos reikalvimų. Pvz.: įvykdėt šildymo sistemos renovaciją, pakeitėt seną nekintamo debito šildymo sistemą į naują kintamo debito sistemą (sudėjot termostatus, automatinius ar rankinius balansinius vožtuvus ir pan)? Tokiu atveju seno siurblio keitimas ne tik leis sumažinti siurblio elektros sąnaudas, bet ir šildymo sistema veiks sklandžiau.
  • Norite siurblį prijungti prie bendros pastato valdymo sistemos. Tokiu atveju beveik visada seni siurblia jums netiks, nes neturės jum riekiamų jungčių, pradedant paprastais signalų “veikia”, “klaida” išdavimais, baigiant jungimu prie ModBus ir pan.
  • Patikimumas. Jei jūs jau girdite sename siurblyje pašalinius garsus, arba atlikę siurblio diagnostiką (ją beje gali atlikti Wilo Lietuva serviso tarnyba) gaunate išvadą, kad siurblys jau ilgai nebetarnaus, tai verta pagalvoti apie keitimą dabar, kad nekiltų problemų šildymo sezono viduryje.
  • Pasikeitė šilumos poreikis. Pvz.: apšiltinote savo pastatą, pakeitėt langus, o šildymo sistemos siurblys liko senas. Akivaizdu, kad turėsite per didelį termofikato srautą ir tuo pačiu peršildysite patalpas. Taigi reikia mažinti siurblį, t.y. keisti seną į nauja.
Dingusio siurblio užklausa